Strona główna
Światowy Dzień Młodzieży w Parafii
Caritas Parafialny Zespół
- O nas
- Wyjazd dzieci do Torunia
- Sprawozdanie 2013 r.
- Sprawozdanie 2014 r.
- Sprawozdanie 2015 r.
- Sprawozdanie 2016 r.
Ministranci
W obiektywie
Nabożeństwa
Schola Arka Szymona
Biuro parafialne
Budowa
Nasz Patron
Modlitwy
Cmentarz - Regulamin
Komunikaty Kurialne
Ogłoszenia duszpasterskie
Z prasy
Nie do wiary
Caritas Parafialny Zespół


Nasz Parafialny Zespół Caritas Powstał w grudniu 2010 r. po wizycie w naszej Parafii Ks. Dyrektora Caritas Archideiecezji Gdańskiej Ks. Janusza Stecia.

Parafialny Zespół Caritas posiada konto bankowe, na które można przekazywać ofiary, które będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez PZC.

73 8351 0003 0038 4315 2000 0010

Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

Parafialny Zespół Caritas tworzą:

Anna Łysko  -                   Przewodnicząca
Danuta Miąskowska -      Skarbnik
Anna Budniewska -          Sekretarz
Jolanta Parchem
Manuela Blok
Danuta Niczyporuk
Krystyna Słupska

 

Z radością powitamy nowe osoby, które zechcą włączyć się w służbę ubogim.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS ZA ROK 2016

 
                Parafialny Zespół Caritas w Koleczkowie prowadził działalność charytatywną. Pomocą objął 30 dzieci 17 rodzin. Są to rodziny wielodzietne, ubogie, pokrzywdzone przez los oraz z problemem alkoholowym.
                W Niedzielę Palmową po każdej mszy św. sprzedawane były  bukiety z palm, baranki z własnego wypieku oraz świece - paschałki. Cały dochód został przeznaczony na zakup słodyczy do paczek świątecznych dla 30 dzieci, zaś dochód ze Skarbonek Jałmużny Wielkopostnej - na działalność charytatywną PZC.
                Zespół współpracował z Urzędem Gminy Szemud i Gminnym Ośrodkiem PomocySpołecznej. Kilka osób otrzymało pomoc materialną. Dzięki dotacji finansowej z Gminy 26 dzieci wyjechało na Festyn z okazji Dnia Dziecka - Rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej, zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej i Oceanarium w Gdyni. 10 dzieci skorzystało z wypoczynku letniego w Warzenku.
                13 rodzin naszej parafii włączyło się w akcję "Tornister pełen uśmiechów". 15 dzieci otrzymało kompletnie wyposażony przyborami szkolnymi plecak.
                Dzięki akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom " - ze  sprzedaży świec wigilijnych oraz hojności sponsorów firmy Dragon 31 dzieci otrzymało specjalne plecaki ze słodyczami na Święta Bożego Narodzenia.
                W akcję "Tutka Miłosierdzia" włączyło się 26 rodzin naszej parafii. Wypełnione żywnością torby trafiły do 28 nabardziej potrzebujących rodzin.
               Serdecznie dziękujemy wszystkim tym parafianom i  darczyńcom, którzy okazali wielkie serce w niesieniu pomocy dzieciom i ubogim rodzinom. Niech Bóg Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.
 
 
 
                                                                                                                       Zarząd PZC

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS  ZA 2015 r
                                               

Parafialny Zespół Caritas w Koleczkowie prowadzi działalność charytatywną. Pomocą obejmuje 30 dzieci z 21 rodzin. Są to rodziny wielodzietne, ubogie, pokrzywdzone przez los, a także takie, w których występuje problem alkoholowy. 

W roku 2015 w Niedzielę Palmowa po każdej mszy sprzedawane były bukiety z palm. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na paczki świąteczne w okresie Wielkanocy. Obdarowanych zostało 28 dzieci.
Dochód ze Skarbonek Jałmużny Wielkopostnej został przeznaczony na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas.

Parafialny Zespół Caritas współpracuje z Urzędem Gminy Szemud i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szemudzie. Dzięki ich wsparciu klika osób samotnych, pokrzywdzonych przez los otrzymało pomoc. Dzięki dotacji finansowej z Urzędu Gminy 36 dzieci pojechało na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka do Torunia. Zwiedziły również miasto Mikołaja Kopernika. W okresie letnim 10 dzieci pojechało na kolonie do Ośrodka Wypoczynkowego Caritas w Warzenku.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Tornister pełen uśmiechów”. 14 rodzin naszej parafii włączyło się w tą akcję. 17 dzieci otrzymało kompletne wyprawki szkolne. PZC każdej rodzinie oddzielnie złożył Podziękowanie za okazane serce i zrozumienie potrzeby niesienia pomocy dzieciom z ubogich rodzin.

W grudniu rozprowadzane były świece wigilijne. Z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zostały zakupione słodycze do paczek świątecznych. Obdarowanych zostało 28 dzieci. Ruszyła też akcja „Tutka Miłosierdzia”. Dzięki prywatnym sponsorom oraz osobom chętnym PZC wydał 45 toreb z żywnością. Trafiły one do 28 rodzin naszej parafii. 

Wszystkim darczyńcom Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Podziękowanie za szlachetny gest, za wrażliwość serca  i miłość do drugiego człowieka.

                                                                                                        Zarząd PZC

W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny, a Caritas myśli już o nowym roku szkolnym i zaprasza do uczestnictwa w akcji „Tornister pełen uśmiechów”, która pozwoli rozdać za pośrednictwem PZC plecaki rodzinom, których trudna sytuacja finansowa uniemożliwia zakup podstawowych przyborów szkolnych dla dzieci. Osoby, które chcą się włączyć w tę akcję, mogą odbierać plecaki w zakrystii.

 

Do tornistra można włożyć:

zeszyty, błoki rysunkowe i techniczne, wycinanki, naklejki na książki i zeszyty, piórnik, linijkę, ekierkę, przybory do pisania, kredki, flamastry, farby, pędzle, plastelinę i inne przybory szkolne.

Z pewnością wszystkie sprawią wielką radość.


 


Sprawozdanie z działalności Parafialnego Zespołu Caritas za 2013 r.Parafialny Zespół Caritas przy parafii Świętego Szymona z Lipnicy w Koleczkowie w roku 2013 rozprowadził prawie 8000 kg żywności. Objęto pomocą 132 osoby z rodzin wielodzietnych, samotnych, ubogich oraz pokrzywdzonych przez los.

PZC przy pomocy dotacji z Urzędu Gminy Szemud wysłał jedenaścioro dzieci na letnie kolonie w Warzenku.
Również przy pomocy częściowej dotacji PZC zorganizował wyjazd na Rodzinny Festyn w Toruniu z okazji Dnia Dziecka. Z tego wyjazdu skorzystało 45. dzieci.


Po udanej akcji wypieku baranków wielkanocnych oraz bukietów z palm, PZC mógł na Święta Wielkanocne obdarzyć trzydzieścioro dzieci paczkami ze słodyczami.

Po raz kolejny akcja "Tornister pełen uśmiechu" została przeprowadzona z bardzo dobrym rezultatem: 26. uczniów otrzymało kompletnie wyposażone tornistry. Dodatkowo sześcioro uczniów otrzymało wszelkie niezbędne przybory szkolne.

Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej przekazało PZC kilkadziesiąt par butów, które mogliśmy przekazać osobom najbardziej potrzebującym.

PZC włączyło się w akcję "Szalik pod choinkę" i przekazało do Centrum Wolontariatu 22 szaliki ręcznie wykonane przez osoby dobrego serca za co PZC bardzo dziękuję.

Ze sprzedaży świec Wigilijnych jak i dzięki sponsorom 30 dzieci otrzymało paczki Mikołajkowo-Świąteczne.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim osobom wrażliwym na potrzeby ubogich i biednych, którzy swoją pomocą wspierają nas darami takimi jak odzież czy słodycze. Serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                   Parafialny Zespół Caritas

                                                                                                                                           Dnia 31.12.2013

Sprawozdanie Parafialnego Zespołu CARITAS przy parafii św. Szymona z Lipnicy w Koleczkowie za 2014 r.

Podobnie jak w latach poprzednich Parafialny Zespół Caritas świadczył dla swoich podopiecznych pomoc żywnościową. Niestety program PEAD, do którego przystępował PZC w ubiegłych latach, nadal nie funkcjonuje. Mieliśmy jedynie możliwość rozprowadzenia 4900 kg jabłek oraz 660 kg marchwi, które przekazał Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Z tej formy pomocy skorzystało 167 osób z rodzin wielodzietnych, ubogich, osób samotnych i pokrzywdzonych przez los.

Zorganizowana w Niedzielę Palmową przez PZC akcja sprzedaży baranków wielkanocnych i palm, pozwoliła na pozyskanie funduszy dzięki którym na Święta Wielkiej Nocy obdarowanie trzydzieścioro dzieci paczkami ze słodyczami.

PZC otrzymał dotację z Urzędu Gminy Szemud. Otrzymane fundusze pozwoliły na zorganizowanie przez PZC wyjazdu dzieci do Torunia na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Z wyjazdu skorzystało 45 osób. Wsparcie Gminy umożliwiło wysłanie na kolonie letnie w Warzenku dziesięcioro dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich.

W roku 2014 w akcji "Tornister pełen uśmiechu", kolejny raz wzięło udział wielu Parafian. Ofiarowane przybory szkolne pozwoliły na przygotowanie dla potrzebujących dzieci 27 kompletnie wyposażonych tornistrów.

Dzięki sprzedaży świec wigilijnych PZ Caritas obdarował trzydzieścioro dzieci paczkami Mikołajowo-świątecznymi.

Niecodziennym wydarzeniem była prośba Dawida, który przebywa w Zakładzie Karnym w Potulicach, który nie może liczyć na pomoc najbliższych.. Dawid zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie go przyborami szkolnymi, oraz znaczkami pocztowymi, ponieważ podjął edukację. PZ Caritas wysłał paczkę z materiałami o które prosił, za co później Dawid bardzo serdecznie podziękował naszej parafii.

Nowością w roku 2014 była "Tutka Charytatywna". W wypełnianiu Tutek wzięło udział bardzo wiele osób z naszej parafii, a także rodzice dzieci z Przedszkola „Promyczek” z Bojana. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom za przekazane produkty żywnościowe. Dziękujemy zwłaszcza rodzinie, która na ten cel przekazała żywność o wartości 939,50 zł. Dzięki tej wspaniałej akcji aż 50 bogato wypełnionych toreb zostało przekazanych rodzinom wielodzietnym, ubogim i potrzebującym. 5 tutek zostało przekazanych do Centrum Wolontariatu w Sopocie w celu wsparcia tamtejszej jadłodajni.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim osobom wrażliwym na potrzeby ubogich i biednych, którzy swoją pomocą wspierają naszych podopiecznych. Serdeczne Bóg Zapłać za pomoc i ofiarność!

 

 

 


Z poważaniem 
Zarząd Parafialnego Koła Caritas.

W sobotę 8 czerwca br. odbył się wyjazd dzieci na Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas w Toruniu z okazji Dnia Dziecka na terenie Aeroklubu Pomorskiego.

Wyjazd zorganizował nasz Parafialny Zespół Caritas pokrywając część kosztów z funduszy zebranych podczas Niedzieli Palmowej, pozostałą część pokrył Urząd Gminy.

Festyn składał się z trzech części:

- ułożenia Serca dla Mamy z uczestników,

- Biegu dla Mamy,

- zabawy na terenie Aeroklubu Pomorskiego, gdzie będzie scena, stanowiska konkursowe, punkty edukacyjne, ogromne instalacje – w sumie około 250 atrakcji.

Podczas festynu każde dziecko otrzymało czapeczkę oraz obiad (parówkę z bułką oraz napoje). Dodatkowo dzieci mogły zawalczyć o nagrody w konkursach (m.in. sportowych, ekologicznych i plastycznych).

Nieodłącznym elementem wspólnej zabawy były łakocie i upominki.

Zdjęcia pochodzą ze strony:
http://www.mojregion.eu/program-operacyjny-kapital-ludzki/aktualnosci/czytaj/items/rodzinka-funduszalskich-fotorelacja-z-festynu-badzmy-razem-21642.html


         •  O nas 
         •  Wyjazd dzieci do Torunia 
         •  Sprawozdanie 2013 r. 
         •  Sprawozdanie 2014 r. 
         •  Sprawozdanie 2015 r. 
         •  Sprawozdanie 2016 r. 

Powered by Agencja VSP